«Без будь-кого з нас Батьківщина може обійтися,
                                    але будь-хто з нас без Батьківщини – ніщо»

Василь СУХОМЛИНСЬКИЙ

Наша Батьківщина – Україна, ми українці. Щоб діти стали народом, творцями своєї долі, необхідно,аби вони міцно засвоїли духовну культуру рідного народу. Діти будь-якої національності, які проживають на території України, повинні знати її природу, історію, культуру. Діти повинні знати, що вони живуть в Україні, в багатонаціональній, самостійній державі. У кожної людини є батьківщина — це місце, де людина народилася, живе, де народились і живуть її батьки. В нашому садочку дітей ознайомлюють з українськими традиціями під час занять, розваг та в повсякденному житті.

Проблема громадянина-патріота давня, як світ. Вона постала перед людством тоді, коли виникла перша держава. Патріотичне виховання створює певні передумови громадянської поведінки. Однак це лише передумови.

Любов до Вітчизни починається з любові до своєї Малої Батьківщини – місця, де людина народилася.

У цьому зв’язку, як нам здається, величезного значення набуває визначення мети, завдань, змісту та засобів патріотичного виховання дітей дошкільного віку.

До основних завдань патріотичного виховання  дошкільнят належать:

•    формування любові до рідного краю (причетності до рідного дому, сім'ї, дитячого садка, села);
•    формування духовно-моральних взаємин;
•    формування любові до культурного спадку свого народу;
•    виховання любові, поваги до своїх національних особливостей;
•    почуття власної гідності як представників свого народу;
•    толерантне ставлення до представників інших національностей, до ровесників, батьків, сусідів, інших людей.

План заходів з національно-патріотичного виховання дошкільників
                                           в  ЗДО   «ДЗВІНОЧОК» на 2023-2024 н.р.

• «Ми козацького роду!» (козацькі розваги)

•   Консультація для батьків «Патріотизм – найвищий прояв духовності»

Листопад

• Інтегроване заняття з використанням інноваційних технологій патріотичного спрямування «Моя  родина»

Листопад

• Коучинг для педагогів «Патріотичне виховання: як зробити дієвим»

• День народження Лесі Україки (інценізація творів)

• Поповнення інформації на сайті ЗДО «Національно- патріотичне виховання»

Протягом року

• Проведення Андріївських вечорниць, свято Миколая, новорічних та Різдвяних свят

Грудень-Січень

• Родинне свято «Тільки родина як зірка єдина»

Березень,квітень

• Проведення заходів з нагоди дня народження Т.Г. Шевченка

• Виставка дитячих робіт на тему: «Великодні писанки»

Квітень

• Підготувати та провести Фестиваль вишиванок (родинне свято для всіх вікових груп)

• Флешмоб онлайн «Родина у вишиванці»

.

• Долучитися до волонтерської діяльності у допомозі воїнам, які знаходяться у зоні бойових дій.

Протягом року

• Відзначення державних свят:

– День Незалежності;
– День захисника України;– День Соборності України.

Прапорець, що я тримаю,

Для мене – єдиний.

Прапорець цей, що я маю, -

Символ України.

Нема в світі більш святого

Й не буде ніколи

Від крайнеба голубого

Над пшеничним полем.

Під синьо – жовтим прапором, під охороною золотого герба живе й розвивається нова Україна. 28 червня українці відзначають одне з найголовніших державних свят нашої країни, яке зміцнює націю, виявляє дух народу – це День Конституції України! Особливо актуально воно цього року, в період війни.

З нагоди святкування Конституції України в дошкільному навчальному закладі «Дзвіночок» відбулося свято «Ніхто не має право дитину ображати», на якому малята в ігровій формі знайомилися з правами та обов’язками які прописані в Конституції України. Дошкільнята приймали участь у патріотично – правовій ігротеці, де перевіряли свої знання про державу в дидактично – розвивальних іграх.

Саме на таких святах малюки дошкільного закладу вчяться любити свою Батьківщину – Україну і пишаються гордим   званням – українець!

Не секрет, що діти дуже люблять малювати.  Вихователі старшої групи Недоля Н.М. та Джеранова М. В., напередодні Дня Конституції провели заняття «Батьківщина - наша Україна”. Дошкільнятам було цікаво спочатку самостійно виготовити фарби, а потім, скориставшись ними, зробити чудовий малюнок.

Саме через малюнок діти намагалися передати свою громадянську позицію, національну гідність та любов до своєї Батьківщини.

Наші дошкільнята живуть з вірою і надією у серці, що в Україні запанує мир, спокій і злагода.

З Днем Незалежності країну вітаємо:

Добробуту й миру щиро бажаємо.

Щастя та МИРУ всім нам,

Усім українським донькам й синам!

29 серпня День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Ця подія також відома як Іловайський котел. Того дня місто, окуповане військами "днр" та росії, мали покинути українські військові. Окупанти обіцяли відкрити гуманітарний коридор для ЗСУ, але обстріляли наших захисників під час виходу з Іловайська. Їх підло вбили, коли вони колонами проходили тим, що мало бути «зеленим коридором». За офіційними даними 366 воїнів ЗСУ загинули, а сотні людей зникли безвісти.

Їхній шлях пролягав через соняшникові поля. Тому традиційним символом пам’ятного дня 29 серпня став соняшник.

В знак пам’яті про тих, хто віддав своє життя за волю України, наші діти виготовили символічний пам’ятний знак - сонях.